HAKKIMIZDA

Biz Kimiz

1990 yılında kurulmuş olan ALAN YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., 2014 Aralık ayında, Dubai’de kurulu Blossoms Holding ‘in yüzde 96 iştiraki olan Trustlink Danışmanlık İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi tarafından hisselerinin tamamı satın alınarak yeni ortak ile yeniden yapılanma sürecine girmiştir.

Blossoms Holding’in başta çelik ticareti olmak üzere gıda, bilişim, finans gibi pek çok alanda faaliyeti bulunmaktadır.

Türkiye’nin potansiyeline inanan Blossoms Holding, Trustlink Danışmanlık İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi çatısı altında Türkiye finans sektörüne yatırım yapmayı ve büyümeyi hedeflemektedir.

ALAN YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. satın alındıktan sonra 2,5 milyon TL olan sermayesi 30 milyon TL’ye yükseltilmiş, profesyonel bir kadro oluşturulmuş ve teknolojik alanda önemli yatırımlar yapılmıştır.

Borsa İstanbul bünyesindeki hisse senedi ve vadeli işlemler piyasasındaki pazar payını artırmayı hedefleyen Alan Yatırım diğer yandan FX piyasaları, portföy yönetimi, Kurumsal finansman ve tezgah üstü işlemler gibi yatırım bankacılığının her alanında Türk sermaye piyasasının önde gelen kurumlarından biri olmayı hedeflemektedir.